Herşey 1900’lerin başında Amerika New England’da Mabel BAKER adında bir öğretmenin aile ve arkadaşlarına hediye vermek amacıyla evinde yabani çileklerden mum yapmasıyla başladı.1909 yılında eşinin de yardımıyla yaptığı mumları satmaya başladı. Mabel Baker 1965 yılında öldüğünde evinde başladığı mum sevdasını Milyonlarca Dolar cirosu olan dünya çapında bir şirkete dönüştürmüştür.

 

Mabel Baker’dan sonra:

1973 Yılında Mabel Baker’ın mum şirketi dekorasyon ürünleri de satmak üzere PartyLite® Gifts Inc. isimli alt şirketini kurdu.

PartyLite® ürünlerinin şirketlere değil Amerikalı kadınlar tarafından doğrudan müşterilere satılmasını amaçlayan yeni bir satış sistemi oluşturdu ve dünya çapında binlerce bağımsız satış danışmanı ile ürünlerinin müşterilerine ulaşmasını sağladı.

 

Blyth Inc.

PartyLite® Gifts Inc. Şirketi 1990 yılında Amerikan Blyth şirketi tarafından satın alındı. Bugün dünyanın 23 ülkesinde 70.000’i aşan Satış Danışmanı ile Dünyanın en kaliteli dekorasyon ürünlerini, en doğal parfümlerini ve en parlak mumlarını müşterilerinin beğenilerine sunmaktadır.

PartyLite® 2013 Yılı Dünyanın ilk 100 Doğrudan Satış şirketi listesinde 18.Sırada yer almaktadır.

Ayrıca PartyLite® 2014 Yılında Avrupanın en iyi doğrudan satış şirketi ödülünü almıştır.

©2018 Partylite Worldwide, LLC. All rights reserved.

Become a PartyLite Fan
Contact PartyLite
Follow us on Twitter!